![1944-2014: Παγκαρπαθιακός Εορτασμός για τα 70 χρόνια από την Απελευθέρωση της Καρπάθου 1944-2014: Παγκαρπαθιακός Εορτασμός για τα 70 χρόνια από την Απελευθέρωση της Καρπάθου](https://www.karpathos.net/wp-content/uploads/2014/10/karpathos-1944-banner-225x170.jpg)
1944-2014: Παγκαρπαθιακός Εορτασμός για τα 70 χρόνια από την Απελευθέρωση της Καρπάθου
Views: 932 Πραγματοποιήθηκε με μεγαλοπρέπεια και συμμετοχή 500 καί άνω Καρπαθίων ο εορτασμός των 70 χρόνων από την Επανάσταση και την Απελευθέρωση της Καρπάθου. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά και οργανώθηκε από το Σύλλογο Απανταχού Καρπαθίων (ΣΑΚ) με τη συμμετοχή των τοπικών συλλόγων Αττικής, από όλα τα χωριά της Καρπάθου.
1944-2014: Εορτασμός του Συλλογου Απανταχού Μενετιατών Καρπάθου
Views: 278 O Σύλλογος Απανταχού Μενετιατών Καρπάθου με έδρα τον Περαιά, οργανώνει εορτασμό για τα 70 χρόνια από την Επανάσταση της Καρπάθου Περισότερα στο ιστοχώρο του συλλόγου www.menetes.org
![Καρπάθιοι υποψήφιοι στις Δημοτικές Εκλογές του Δημ. Πειραιά Καρπάθιοι υποψήφιοι στις Δημοτικές Εκλογές του Δημ. Πειραιά](https://www.karpathos.net/wp-content/uploads/2014/05/ekloges-2014-pireas-karpathians-225x170.jpg)
Καρπάθιοι υποψήφιοι στις Δημοτικές Εκλογές του Δημ. Πειραιά
Views: 690 Στις δημοτικές εκλογές της 18ης Μαΐου 2014 συμμετέχει, για πρώτη φορά, ένας μεγάλος αριθμός Καρπάθιων υποψηφίων για το Δήμο του Πειραιά. Όλοι τους μέλη του Συνδυασμού, «ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ» του Βασίλη Μιχαλολιάκου. Είναι οι υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι : 1. Νίκος Κωστή Παπαμανώλης, στέλεχος του Υπουργείου Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, από την Όλυμπο. 2. Φωτεινή (Τίνα) Σεβδαλή, φαρμακοποιός, από τις Μενετές.3. Φωτεινή (Φαίη) Ηλία Χαλκιά – […]